Ja përballjet e turit të dytë në Kupën e Shqipërisë

0
SHPËRNDAJE

Pak enigma kanë  ngelur për ndeshjet e turit të dytë të Kupës së Shqipërisë. Pritet që tepër e rivalizuar të jetë sfida midis Lacit dhe Bylisit. Por ka edhe takime të  tjera tepër të forta që do të vendosin skuadrat në prova të vështira në Kupën e Shqipërisë. Tërbuni – Flamurtari është  një tjetër sfidë me aromën e Kategorisë Superiore.

Kukësi është kualifikuar falë kohës shtesë. Koha e rregullt mbaroi 3-1, të njejtat shifra si në takimin e Kucovës. Për këtë arsye Kukësi e arriti kualifikimin në minutën e 116-të me një gol të Jonuzit.

ndeshja4

Ndeshjet e turit të dytë:

Grupi A
Sopoti – Skënderbeu\Tomori
Lushnja – Partizani
Bylis – Laçi
Apolonia – Vllaznia
Grupi B
Iliria – Kukësi
Kastrioti – Tirana
Tërbuni – Flamurtari
Kamza – Teuta
Skënderbeu-Tomori, për turin e parë, luhet më 14 tetor.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.