Ja sa ndeshje u dënua Diego Costa nga Fedeata Angleze e Futbollit

0
SHPËRNDAJE

costaSulmuesi i Chelsea-t Diego Costa nuk ja ka hedhur dot paq atyre veprimeve që kreu në ndeshjen e fundjavës ndaj Arsenal. Federata Angleze e Futbollit e ka dënuar sulmuesin për 3 ndeshje, si pasojë e sjelljes së dhunshme dhe jo sportive ndaj Koscielny & Gabriel. Braziliani goditi dhe provokoi mbrojtësat e Arsenalit gjatë takimit por në fund ishte Gabriel ai që u largua me karton të kuq për sjellje të pahijshme. Klubi i Chelsea-t u shpreh mjaft i pakënaqur me këtë veprim dhe do të përgjigjet zyrtarisht sapo të jetë mundësia.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.