Ja si do duket stadiumi i ri i Barcelonës (foto)

0
SHPËRNDAJE

new-camp-nou-fc-barcelona-stadium-nikken-sekkei-designboom-01
Pamja e re e “Camp Nou”

Klubi i Barcelonës përzgjodhi firmën japoneze Nikken Sekkei që do të merret me rinovimin e stadiumit të saj “Camp Nou” që në fund të punimeve do të marrë këtë pamje të mrekullueshme. Pas kësaj kapaciteti do të shkojë në 105 mijë spektatorë që do ta bëjë këtë stadium më të madhin në botë. Punimet do të nisin në 2017 dhe priten të përfundojnë në 2021.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.