Ja transfermimet e bujshme deri tani, kryeson Manchester City

0
SHPËRNDAJE

Merkato / Manchester City është një ndër skuadrat më aktive deri më tani në këtë merkato të verës.

Lëvizjet e para të ekipeve për afrimin e lojtarëve për sezonin 2017/18 tashmë kanë nisur, ku Manchester City është një ndër skuadrat më aktive, që ka transferuar dy lojtarë me shifra rekorde, transmeton minuta90.com.

“Goal.com” ka bërë një listë me transferimet më të mëdha që janë bërë deri më tani, teksa pretendohet të bëhen edhe shumë të tjera, mes e tyre bomba do të jetë James Rodriguez i Real Madridit, që ka disa oferta në tavolinë.

“Goal.com” ka bërë një listë me transferimet më të mëdha që janë bërë deri më tani, teksa pretendohet të bëhen edhe shumë të tjera, mes e tyre bomba do të jetë James Rodriguez i Real Madridit, që ka disa oferta në tavolinë.

Milani gjithashtu është shumë aktive në këtë verë, që deri më tani ka transferuar tre lojtarë dhe është afër të katërtit, yllit të Lazios, Biglias, përcjell Express.

Ederson | Benfica – Manchester City | £35 Milionë

Klaas-Jan Huntelaar | Schalke – Ajax | Transferim i lirë

Darren Fletcher | West Brom – Stoke City | Transferim i lirë

Sead Kolasinac | Schalke – Arsenal | Transferim i lirë

Asmir Begovic | Chelsea – Bournemouth

Juan Cuadrado | CHelsea – Juventus | £17 Milionë

Dominic Solanke | Chelsea – Liverpool | Transferim i lirë

Pablo Zabaleta | Manchester city – West ham | Transferim i lirë

Bernardo Silva | Monaco – Manchester City | £43 Milionë

Maximilian Philipp | Freiburg – Borussia Dortmund

Franck Kessie | Atalanta – AC Milan

Ricardo Rodriguez |Wolwsburg – AC Milan | 18 milionë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.