Jaap Stam emërohet trajner i klubit anglez

0
SHPËRNDAJE

2ED5D2A300000578-3628313-image-a-1_1465251664756
Jaap Stam

Hollandezi 43 vjecar, Jaap Stam, është trajneri i ri i Reading në Championship të Anglisë me një kontratë 2 vjecare. Pas një karriere të gjatë dhe të pasur e të mbushur me sukses si futbollist, Stam nisi punën si zëvendëstrajner i Jong Ajax, klubit rezervë të Ajax kurse tani e ndjen veten gati për të qenë trajner i parë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.