Jahmir Hyka, titullar ndaj Borussia Dortmund

0
SHPËRNDAJE

11750674_930128327044028_1049713786997068294_n
Hyka ne dyluftim

Ka qenë me të vërtetë një përvojë e bukur dhe njëkohësisht e vlefshme miqësorja e Luzern e luajtur të martën në të cilën Jahmir Hyka dhe Fidan Aliti e nisën lojën si titullarë ndaj një emri të madh si Borussia Dortmund e Gjermanisë. Në këtë ndeshje luajti edhe shqiptari Hekuran Kryeziu që zotëron pasaportën zvicerane. Gjermanët e kanë dominuar takimin duke fituar 4-1 me gola të Kampl, Reus, Hummels dhe Leitner ndërsa për Luzern ka shënuar kroati Cirjak.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.