Java e zezë për gjyqtarët. Dënohen dhe Meta me Jorgjin. Federata nuk ka më arbitra elitarë

0
SHPËRNDAJE

Gabimet e renda te gjyqtareve ne javen qe sapo lame pas ne superiore, kane bere qe Federata Shqiptare e Futbollit te marre masa ndaj protagonisteve negative. Behet fjale per Kridens Meten dhe Enea Jorgjin, qe sipas asaj qe flitet, jane pezulluar me 3 ndeshje nga Komisioni i Gjykimit. Kridens Meta pati nje mbremje masaker ne Shkoder, ku penalizoi rende ekipin e Partizanit. Jane te pakten dy penallti qe u jane mohuar te kuqve si dhe akordimi si i vlefshem i golit te Hebajt, qe ishte ne pozicion jashteloje dhe qe solli avantazhin e Vllaznise.

Nga ana tjeter Enea Jorgji la shenjen e tij ne Gjirokaster. Nje penallti e mohuar per vendesit qe ne castet e para te ndeshjes, beri qe Luftetari te humbase 2-1 ndaj Flamurtarit.

Po ti shtojme listes se te pezulluarve dhe Andi Kocin dhe Lorenc Jeminin, atehere federata do te kete shume pune per te caktuar 5 gjyqtare te nivelit te duhur per javen e 29-te ne kete fundjave me te tjera ndeshje ku skuadrat luajne fatet e

S'KA KOMENTE

Comments are closed.