Java II në futbollin femëror, spikasin Mitrovica dhe Hajvalia

0
SHPËRNDAJE

Ështe mbyllur sipari i javës së dytë të kampionatit femëror në Kosovë me rezultate që treguan një nivel të mirë nga Hajvalia dhe Mitrovica ndërsa hapin e nisjes perfekte e mbajti edhe Kosova e Prishtinës. Nuk gabuan as Intelektualet në fushën e tyre në një ndeshje që dhuroi shumë gola e spektakël ndërsa këtë javë ekipi që pushoi ishte debutuesja Ulpiana.

Ja rezultatet e javës së dytë:

Vizioni Ferizaj – Hajvalia 0-12
Kosova Prishtinë – Llapi Podujevë 3-0
Intelektualet Gjilan – 13 Qershori Suharekë 5-2
Dukagjini Klinë – Mitrovica 0-10
Ulpiana pushim.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.