Jeta e re e Sara Carbonero dhe Iker Casillas! Çifti po planifikojnë të transferohen në SHBA

0
SHPËRNDAJE

Portieri më i famshëm i futbollit spanjoll dhe botëror, Iker Casillas rinovoi kontratën me klubin portugez verën e kaluar. Portugezi vendosi të zgjasë edhe një vit angazhimin e tij si portier, pas dy sezoneve të para shumë të kënaqshme; një rinovim që përfshinte një përpjekje të konsiderueshme ekonomike nga të dyja palët.

Por viti i Iker në Portugali nuk ka qenë siç pritej. Pavarësisht këtyre situatave shtypi spanjoll shkruan se Iker dhe Sara Carbonero kanë planifikuar që të transferohen në një shtet tjetër për të jetuar e punuar, duke kërkuar një destinacion ku Casillas mund ta përfundojë me qetësi karrierën e tij.

Portieri dëshiron të shkojë në Premier Ligë dhe të mbetet i lidhur me futbollin e elitës, por ka edhe oferta të tjera që vijnë nga Futbolli i Major League që janë shumë më joshëse; edhe për Sara-n. Dhe nëse Casillas më në fund vendos për MLS, destinacionet e tij do jenë për në Nju Jork ose Los Angeles.Çifti Casillas-Carbonero gëzojnë një simpati të madhe mes fansash, jo vetëm për profesionet e tyre, ajo si gazetare sportive dhe ai një portier i talentuar, por edhe për lidhjen e konsoliduar të dashurisë që e mbajnë të gjallë prej vitesh të tëra. Ata janë prindër të djemve të vegjël, Martin dhe Lucas./minuta90

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU