Josa motivon lojtarët për përballjen e Champions League

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Trajneri Mirel Josa ka motivuar lojtarët e tij përpara fillimit të stërvitjes në kuadër të ndeshjes me Dinam Zagreb. Josa ka folur me lojtarët, ndërsa i ka motivuar ato për përballjen me kroatët. Ja fjalët me të cilat i është drejtuar futbollistëve të tij tekniku bardhekuq:
image
“Në përgjithësi jam i kënaqur nga loja, por tani e tutje duhet të evitojmë çdo gabim të mundshëm, sepse bëhet fjalë për një përballje me Dinamon e Zagrebit.
Ndeshja me kroatët është një tjetër niveli, ndaj kërkoj prej secilit prej jush përqendrim maksimal. Duhet të bëjmë një ndeshje perfekte dhe të shmangim çdo gabim. Asnjëri prej jush të mos hyjë i frikësuar. Por të luajmë lojën tonë”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.