Jose Mourinho hyn në Librin Guinnes

0
SHPËRNDAJE

– Jose Mourinho hyn pesë herë në librin e madh të “Rekordeve Guinnes”. Siç është raportuar në faqen zyrtare të Chelsea, ‘Special One’ ka festuar në qendrën sportive në Cobham çertifikimin e pesë regjistrimeve të arritura gjatë karrierës së tij:

Rekord si trajneri me kohën më të gjatë pa humbje në fushën e vet (nëntë vjet)

Fitues i Champions League me klube të ndryshme (dy, Porto dhe Inter Milan)

Trajneri më i ri që arritur 100 ndeshje në grupe në Ligën e Kampionëve (49 vjeç e 12 ditë)

Me së shumti pikë të grumbulluara në një sezon të Premier League (95)

Numri më i lartë i ndeshjeve pa humbje në shtëpi (77)

“Fakti që unë kam dhënë atyre njohje në një mënyrë që unë mund të vë në zyrën time është shumë e bukur, – tha Mourinho – është diçka e bukur, kur ju jeni një fëmijë ju nuk mund të imagjinohet që një ditë të përfundosh në Librin Guinnes të Rekordeve Botërore. Këto çmime janë për gjërat që unë kam bërë në të kaluarën dhe është e mirë, por për mua gjëja më e rëndësishme është se unë mund të bëjë në të ardhmen.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.