Junajtid triumfon ndaj Liverpulit, Beili shënon autogol

0
SHPËRNDAJE

Super sfida e Premier Ligë, Mançester Junajtit- Liverpul, është mbyllur në favor të djajve të kuq, me rezultatin 2 me 1. Ndeshja dhuroi shumë emocione, pasi rastet për të shënuar gol ishin të shumta. Të tre golat u shënuar nga futbollistët e Junajtit, pasi përveç dy golave të të riut Rashrofd, ka shënuar dhe një autogol, nga Beili.

Ndeshja u mbyll që pjesën e parë, pasi për 10 minuta Rashfror mbylli të gjitha llogaritë më dy golëshin e tij. Më të këtë fitore Mançesteri ju tregon edhe një herë dhëmbët, kushërinjve të tyre të Sitit, ndërsa Liverpul qëndron në vendin e tretë 5 pikë më pak.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU