Junajtid zyrtarizon “yllin” e Dortmundit

0
SHPËRNDAJE

Henrikh Mkhitaryan
Henrikh Mkhitaryan

32 milion euro: kaq ishte oferta që bindi Dortmundin për të shitur “yllin” e saj të mesfushës Mkitarjan.

Armenit i përfundonte kontrata në fund të sezonit të ardhshëm, dhe gjermanët nuk kanë dashur ta humbasin atë me parametra zero.

Kështu, ata kanë pranuar ofertën e Mançester Junajtid, që bën një tjetër goditje në merkato pas zyrtarizimit të Ibrës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.