Jupi largohet nga Kombëtarja U-21, ja kandidaturat e tifozëve për trajner

0
SHPËRNDAJE

Redi Jupi është larguar ditën e sotme nga posti i trajnerit të Kombëtarës së 21-vjeçarëve. Arsyeja për këtë largim është mbarimi i kontratës dhe të dyja palët nuk kanë rënë dakord për ta rinovuar.

Emrat e parë që u lakuan sot ishin Ervin Bulku, Erjon Bogdani, Paulo Tramexani dhe Bledi Shkëmbi, por me asnjë nga këto kandidatura nuk ka kontakte zyrtare, më përjashtim të Bogdanit. Burime të minuta90.com bëjnë me dije, se disa pjesëtarë të FSHF kanë kontaktuar me ish-sulmuesin, dhe marrëveshja mësohet se është shumë pranë.

Por edhe tifozët e ndryshëm, kanë shprehur mendimet e tyre se kë shohin ata trajnerët më cilësorë në tregun shqiptar, që mund të marrin drejtimin e 21-vjeçarëve.

Emrat kryesorë janë Mirel Josa, Paulo Tramexani, Armando Cungu, Gugash Magani, Xhemal Mustedanagiç dhe Bylbyl Sokoli, janë 6 kandidaturat e mundshme që tifozët duan që të marrin drejtimin e Kombëtarës së vogël. Emrat u shpalosën nëpërmjet faqes “Talentet Shqiptare” dhe lista është si më poshtë. /minuta90.com/

kandidaturat

S'KA KOMENTE

Comments are closed.