Jurgen Gjasula, 90 minuta dhe assist për Berishën

0
SHPËRNDAJE

gjasulaJurgen Gjasula mesa duket do të jetë një ndër lojtarët më pozitivë të këtij viti për skuadrën e tij Greuther Furth. Klubi gjerman që militon në Bundesligën 2 është përballur ditën e hënë me Red Bull Leipzig në një sfidë që ka përfunduar me rezultatin 2-2. Gjasula ka dhuruar assistin për golin e avantazhit të shënuar nga skuadra e tij duke rezultuar një nga lojtarët më të mirë në fushë. Ai asistoi në golin e shënuar nga  një tjetër lojtar me origjinë shqiptare . Goli i dytë për Greuther Furth u shënua nga sulmuesi Veton Berisha, por që fatkeqsisht nuk arriti dot t’i siguronte ekipit të tij fitoren.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.