Juve – Siqueira, arrihet akordi mes palëve

0
SHPËRNDAJE

siqueira

 

Në pritje të arritjes së një akordi për Draxler, Juventusi po punon edhe mbi objektiva të tjerë në merkato për të përforcuar skuadrën në dispozicion të Massimiliano Allegrit. Pas disa ditësh tratativa Juventusi ka arritur akordin me mbrojtësin e majtë të Atletico Madrid Guilherma Siqueira mbi bazën e 2 milionë eurove në sezon plus bonuse. Në ditët e ardhshme bardhezinjtë do të bisedojnë me drejtuesit e Atleticos për të gjetur një akord mbi shifrën e transferimit por nuk duhet të jetë një problem duke qenë se Los Colchoneros kanë zyrtarizuar rikthimin e Filipe Luis dhe Siqueira do të ishte i tepërt në skuadër.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.