Juventus, Alvaro Morata jashtë fushave për 30 ditë

0
SHPËRNDAJE

imageSerie A/ Probleme për ekipin e Juventus. Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata do të qëndrojë jashtë fushave të blerta për rreth 30 ditë, duke zyrtarizuar mungesën e tij në ndeshjen e superkupës që do të zhvillohet në Shanghai përballë Lazios. Morata ka pësuar një dëmtim muskular, dhe sipas mjekëve ai do të mungojë për një muaj, ku veç ndeshjes me Lazion do të mungoje edhe në ndeshjen e dytë të kampionatit përballë Romës. Kështu spanjolli i bashkohet Khedirës, Chiellinit dhe Barazglit në infermierinë bardhezi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.