Juventus, gati firma me lojtarin e Real Madridit

0
SHPËRNDAJE


Danilo do të largohet nga Real Madridi në fund të këtij edicioni.Sipas “Calciomercato”, portugezi do të transferohet te kampioni italian, Juventus.

Pas problemeve në krahun e djathtë me Dani Alves dhe Stephan Lichsteiner, Juve kërkon garanci, andaj do të bëj një ofertë të parefuzueshme për Danilon, përcjellë “lajmi.net”.

Reali e ka blerë Danilon 32 milionë euro, por ai asnjëherë nuk e ka arsyetuar këtë çmim.

I interesuar për Danilon mbetet edhe klubi i Liverpoolit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.