Juventus kërkon ti marrë Milanit mbrojtësin e kombëtares

0
SHPËRNDAJE

Juventus pret një përforcim nga Milan.
Juventus vazhdon të jetë i interesuar për transferimin e mbrojtësit të Milanit, Mattia De Sciglio por akoma nuk dihen planet kineze të Milanit, dhe vështirë të provohen nga mbrojtësi i kombëtares azurre.

Stephan Lichtsteiner ka hyrë në muajt e fundit të kontratës tek “Bianconerët”.
Për këtë arsye krerët e kampiones së Serie A-së kanë identifikuar De Sciglion për pasardhës të tij, raporton “Premium Sport”.
De Sciglio edhe vitin e kaluar ishte përmendur si objektiv i Juventusit por, gjiganti torinez dëshiron ta realizojë transferimin e tij pas përfundimit të këtij sezoni.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.