Juventus e zyrtarizon, ja sa qëndron Khedira jashtë fushave

0
SHPËRNDAJE

Serie A/ Goditje e rëndë për Juventusin. Mesfushori Sami Khedira do të qëndrojë larg fushës për më shumë se dy muajt e ardhshëm. Në faqen e zyryate të klubit, bardhezinjtë kanë postuar një komunikatë referuar gjëndjes së lojtarit, dhe vizitave që ai ka kryer.
image
ja çfarë thuhej në komunikatën e Juventus: “Duhet të bëjmë pa Khedirën për rreth dy muaj. Kjo periudhë është vetëm për rekuperimin e dëmtimit, që e detyroi të lërë fushën e lojës në Velodrome pas vetëm 20 minutash lojë. Analizat dhe diagnostikimet kanë treguar një zgjatje të muskujve të shkallës së dytë në kofshën e djathtë.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.