Juventus largon mbrojtësin

0
SHPËRNDAJE

Juventus' Uruguayan defender Martin Caceres eyes the ball during their Seria A football match between Juventus and Genoa at the "Juventus Stadium" in Turin on January 26, 2013. AFP PHOTO / GIUSEPPE CACACE        (Photo credit should read GIUSEPPE CACACE/AFP/Getty Images)
Martin Caceres (GIUSEPPE CACACE/AFP/Getty Images)

Juventus largon mbrojtësin uruguajan, Martin Caceres, dhe e falenderon publikisht për kontributin e dhënë te bardhezinjtë. Kishte kohë që ndihej se do të ndodhte kjo gjë por tashmë bëhet edhe zyrtare. Juventus e quan Caceres si një ndër tetë të mëdhenjtë, nga ata të brezit që fituan pesë tituj radhazi si dhe dy kupa Italie e tre Superkupa. Caceres, 29 vjecar, erdhi te Juventus në 2012 nga Sevilla ndërsa më parë ka veshur edhe bluzën e Barcelonës. Për Kombëtaren e Uruguajit, Caceres ka luajtur 68 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.