Juventus mund të luaj 3-5-2, Hernases regjizor në Champions

0
SHPËRNDAJE

 

hern_juve-chievoMungesa e Marchisio në mesfushë, i cili vuan një dëmtim muscular në adutorin e kofshës së djathtë, mund të detyroj Alegrin të ndryshoj  Juventusin kundër M.City nesër mbrëma në ndeshjen e parë të Ligës së Kampioneve duke rreshtuar një 3-5-2 në vend të formacionit të mëparshëm 4-3-1-2 me rreshtimin e Hernanes si regjizor në mes të Pereyra dhe Pogba. Në mbrojtje do të jenë Barzagli-Bonucci-Chiellini, me Lichtsteiner dhe Evra apo Sandro nga krahët. Në sulm do të jetë Mandzukic dhe Dybala (edhe Morata është në dispozicion).

S'KA KOMENTE

Comments are closed.