Juventus në prag të shitjes së 3 lojtarëve

0
SHPËRNDAJE

Il giocatore della Nazionale Simone Zaza durante la conferenza stampa al centro tecnico di Coverciano  2 settembre  2014  ANSA/MAURIZIO DEGL INNOCENTI

Veç blerjeve të shumta Juventusi po mendon edhe për largimet e lojtarëve të cilët nuk gjejnë hapësirë në skuadër. Ndër këta futbollistë bëjnë pjesë: Fernando Llorente, Mauricio Isla dhe Simone Zaza. Për dy të parët duket se Sevilja është favorite për të nënshkruar me ta pasi ka akordin me lojtarët dhe njëkohësisht edhe këta të fundit do ishin pro transferimit nën urdhërat e Unai Emery. Për Simone Zazan anglezët e West Ham kanë bërë një ofertë prej 18 milionë eurosh me Juventusin që duket e gatshme ta pranojë por duhet bindur fillimisht lojtari i cili ka marrë disa ditë kohë për të vendosur.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.