Juventus pezullon Martin Caceres

0
SHPËRNDAJE

Ferrari ne vendin e aksidentit
Ferrari ne vendin e aksidentit
Serie A/ Juventus ka vendosur të veprojë me “dorë të hekurt” ndaj mbrojtësit Martin Caceres. Klubi bardhezi nuk e ka toleruar aspak veprimin e bërë prej tij, teksa shkaktoi një aksident me një makinë Ferrari. Pas testeve të kryera, ai rezultoi pozitiv ndaj alkolit dhe për këtë gjë atij i’u hoq patenta për një periudhë 6 mujore, si edhe i’u bllokua mjeti i tij tip Ferrari për 180 ditë. Pas kësaj që ndodhi i menjëhershëm ishte edhe reagimi i drejtuesve të Juventus. Ata e dënuan ashpër veprimin e mbrojtësi uruguajan, dhe vendosën të ndërmarrin masa shumë të ashpra. Përkundër, ndaj Martin Caceres u ndërmorr masa ndëshkimore me gjobë, dhe gjithashtu ai u pezullua nga aktivitetet e skuadrës së Juventusit, pasi ai theu rëndë displinën e klubit bardhezi.
image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.