Juventus rikthen në ekip Zazën

0
SHPËRNDAJE

imageSerie A/ Juventus ka kryer edhe goditjen e rradhës në merkato. Pasi e huazoi për dy sezone tek Sassuolo, tashmë Simone Zaza do të jetë pjesë e bardhezinjve duke filluar nga sezoni i ri. Prej kohësh përflitej për këtë operacion në merkato, por vetëm të martën është bërë zyrtare. Pas dy sezoneve mjaft pozitive tek Sassuolo, ku shënoi 20 gola dhe ndihmoi ekipin të shpëtojë nga rënia në Serie B, tashmë 24 vjeçari do të duhet të luftojë fort për një vend në formacion, ku rivaliteti ështe mjaft i madh tek bardhezinjtë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.