Juventus “rrëmben” yllin e Chelsea

0
SHPËRNDAJE

imageSerie A/ Ka filluar numërimi mbrapsh për Juan Cuadradon dhe transferimit të tij tek Juventus. Ekipi bardhezi ka arritur akordin me ekipin e Chelsea dhe kolumbiani pritet të mbërrijë mbrëmjen e sotme në Torino, dhe ditën e nesërme do t’i nënshtrohet vizitave mjekësore ku më pas do të hedhë firmën mbi kontratë. Cuadrado ka qënë një objektiv i kampionëve të Italisë qysh në kohët kur ai ishte pjesë e Fiorentinës, por lojtari zgjodhi të kalojë në Premier League tek Chelsea, por dështoi në ambjentimin e tij në futbollin anglez. Juventus do t’a huazojë kolumbianin me të drejtë blerje në fund të sezonit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.