Juventus “shkërrmoq” Palermon dhe mbyll kampionatin (Video)

0
SHPËRNDAJE

German midfielder of Juventus FC Sami Khedira (L) celebrates with teammates after scoring the 1-0 goal lead against US Palermo during Italian Serie A soccer match between Juventus Fc and Us Palermo at the Juventus stadium in Turin, 17 April 2016. ANSA / DI MARCO

Serie A/ Juventus nuk di të ndalet në Serie A teksa ditën e sotme ka arritur të marrë një fitore bindëse në “shtëpi” për të vazhduar i qetë rrugën drejt titullit. Bardhezinjtë e Allegrit shkatërruan 4-0 Palermon dhe tashme distanca me vendin e dytë thellohet në plot pikë. Golat e Khedira, Pogba, Cuadrado dhe Padoin treguan se Juventus është në super formë. Ndërkohë nga ana tjetër Palermo fundoset akoma më shumë në renditje. Fitore ka arritur edhe Fiorentina teksa ka mposhtur Sassuolon me rezultatin 3-1 duke mbajtur gjallë shpresat për një vend në Champions. Gjithadhtu edhe Frosinone e Arlind Ajetit arriti të fitojë në transfertën e Veronës me rezultatin 1-2 duke qëndruar në garë për të mbijetuar në Serie A.

Rezultatet në Serie A
Juventus – Palermo 4-0
Verona – Frosinone 1-2
Udinese – Chievo 1-1

S'KA KOMENTE

Comments are closed.