Kaçe spektator në fitore, Lila 90 minuta në “pokerin” e Janinës

0
SHPËRNDAJE

Ergys Kaçe e pa nga stoli fitoren e Viktoria Plzenit 1-0 kundër Sparta Pragës.

Pasi u aktivizua 90 minuta të enjten në Ligën e Europës, mesfushori shqiptar sot nuk u preferua nga trajneri Pivarnik në kryendeshjen e javës së 11-të të Ligës së Parë çeke.

Kjo është e treta ndeshje që 23-vjeçari nuk aktivizohet asnjë minutë për ekipin e tij që pas transferimit nga PAOK-u në merkaton e verës.

Ndërkohë, me këtë sukses Plzeni mbetet në krye të klasifikimit së bashku me Mlada Boleslavin.

Në Greqi, Andi Lila ishte në fushë 90 minuta për PAS Janinën në fitoren 4-0 kundër Larisës ku luan mesfushori me origjinë shqiptare Fatjon Andoni.

Me këtë sukses Janina ndan vendin e tretë në renditje së bashku me Panathinaikosin, Panioniosin dhe Atromitosin, në kuotën e dhjetë pikëve pas gjashtë javësh. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.