Kahata gjithnjë e më larg Tiranës

0
SHPËRNDAJE

392965_633776263303638_1656435627_nNdonëse duket sikur Tirana po mundohet të konturojë ekipin e sezonit të ri, duket që problemet do të vazhdojnë të mbeten ato të vjetrat e edicionit të sapombyllur. Një nga këto probleme është edhe vështirësia për të mbajtur në grupin e lojtarëve “kokrrat” më cilësore sic është rasti i futbollistit kenian Francis Kahata. Mesfushori i dalluar gjatë sezonit të fundit vazhdon të jetë jashtë Shqipërisë dhe refuzon të japë llogari për qëndrimin larg bardhebluve, edhe pse klubi bën të ditur se mesfushori ka edhe një vit kontratë.

 


S'KA KOMENTE

Comments are closed.