Kaka: Jam i vetmi që mora “Topin e Artë” para “alienëve” Messi-Cristiano

0
SHPËRNDAJE

imageSport Bota/ Rikardo Kaka është futbollisti që fitoi trofeun e Topit te Artë para se të fillonte “diktati” nga dyshja Messi-Cristiano Ronaldo. Në një intervistë për “Marca” ish-futbollisti aq i dashur nga tifozët kuqezi rrëfen emocionet e topit të artë. Braziliani që tashmë luan në MLS u shpreh: Kam qënë i vetmi nga lojtarët tokësorë që fitova Topin e Artë, para se të fillonte epoka e jashtëtokësorëve Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Ndihem ke fat që e fitova atë vit, pasi më pas ky trofe u bë monopol i këtyre dy lojtarëve fantastikë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.