Kamza dhe Lushnja vrasin kampionatin, rezultatet e Kategorisë I

0
SHPËRNDAJE

11002622_680524535390167_7655452900896087890_nGrupi A
Burreli 1 – 1 Besëlidhja (Nikshiqi 43′ / Kamara 51′)

Iliria 1 – 2 Kamza (Laçka 63′ / Çekiçi 75′, Morina 89′)

Besa 2 – 1 Mamurrasi (Bajaziti 42’ pen, Turadi 90’ / Shahini 31’)

Tërbuni 0 – 4 Erzeni (Lleshi 2′, Pasha 36′, Troplini, Troplini)

Shënkolli 2 – 1 Kastrioti (Pjetrushi 56′, Malo 73′, / Çutra 76′ pen.)

Renditja Grupi A

1- Kamza 24 Pikë
2- Besëlidhja 15
3- Burreli 15
4- Shënkolli 13
5- Erzeni 13
6- Besa 10
7- Iliria 6
8- Kastrioti 5
9- Mamurrasi 5
10- Tërbuni 3

Grupi B
Dinamo 0 – 1 Tomori (Topi 69′)

Bylis 0 – 0 Sopoti

Shkumbini 2-1 Turbina (Lluca 60′, Mustafaj 79′ / Selaci 90′)

Lushnja 2 – 1 Apolonia (Zeqaj 6’-aut., Canka 18’ / Uzuni 11’)

Renditja  Grupi B

1- Lushnja 22 Pikë
2- Tomori 14
3- Bylis 12
4- Shkumbini 12
5- Apolonia 9
6- Pogradeci 9
7- Turbina 8
8- Dinamo 7
9- Elbasani  6
10- Sopoti 5

S'KA KOMENTE

Comments are closed.