Kastrioti bind në miqësoren me Ontrant

0
SHPËRNDAJE

KASTRIOTI 5-1 OTRANT
GOLAT: Hysa 16′ 44′ , Raboshta 24′, Malo 50 (11-m), Djarmati 70′ / Shkreli 46′

Kastrioti: Spahija, Dosti, Peqini, Çutra, Domgjoni, Xhaferri, Korreshi, Alikaj, Malo, Raboshta, Hysa. TRAJNER: E.PLORI
(U AKTIVIZUAN: Dushku, Dervishi, Neziri. Kozmaj, Djarmati, Hasani.)

Otrant: Mecikukiç, Krumiç, Llukoviç, Rexha, Oscar, Matuniviç, Andrej, Divanoviç, Diego, Mollabeqiri, Shkreli. TRAJNER: XH.Kapllanbegu

kastriotiMiqësore/ Skuadra e Kastriotit ka shkatërruar 5-1skuadrën e Otrant në një ndeshje miqësore të zhvilluar mes tyre. Ekipi i Plorit ka zhvilluar një ndeshje mjaft të mirë duke e dominuar totalisht atë. Sulmi i krutanëve ka bindur në këtë ndeshje teksa 4 prej golave jane shënuar nga lojtarët e këtij reparti. Hysa me një dopietë në minutat e 16′ dhe 44′ ndërsa edhe goli i Raboshtës në minutën e 24′ mbyllën pjesën e parë në shifrat 3-0. Shkreli ngushtoi distancën e golave në minutën e 46′, por Kastrioti i çoi shifrat në 5-1 pasi Malo në minutën e 50′ dhe Djarmati në të 70′-ën vulosën ndeshjen.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.