Kategoria e Dytë nisi sa për të kaluar radhën

0
SHPËRNDAJE

Aspak seriozitet dhe një rrëmujë e madhe karakterizoi javën e parë të kampionatit të kategorisë së dytë 2015-16 teksa nuk u luajtën gati gjysma e takimeve për arsyen kryesore se shumë klube nuk kanë mundësitë financiare të shlyejnë detyrimet në FSHF apo të përballojnë aktivitetin. Pritet prononcimi zyrtar i Federatës në lidhje me mënyrën se si do të vazhdohet ky aktivitet që duket i dështuar plotësisht që pa nisur mirë. Gjithsesi këto janë rezultatet teknike të ditës së djeshme:

GRUPI A
Egnatia – Kevitan 1-1
Albpetroli – Sukthi 1-1
Shënkolli – Partizani B 1-1
Internacionali – Kavaja United 1-0
Vora – Veleçiku 0-0
Gramshi – Tirana B (nuk u luajt)
GRUPI B
Domosdova – Gramozi 1-1
Orikumi – Skrapari 4-0
Bilishti – Përmeti  (nuk u luajt)
Tepelena – Memaliaj  (nuk u luajt)
Naftëtari – Himara  (nuk u luajt)
Tomori – Delvina  (të hënën)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.