Kategoria e dytë, të gjitha rezultatet dhe renditja

0
SHPËRNDAJE

Është luajtur java e 12-të e Kategorisë së dytë, ku sërish ekipet kryesuese kanë vijuar serinë e fitoreve. Në Grupin A skuadra e Egnatias nuk ka rivalë dhe ditën e sotme mposhti me shifrat 2-0 Tiranën B duke vijuar shkëputjen në renditje.

Ndërkohë në Grupin B Naftëtari mori fitoren e radhës duke mposhtur 2-3 Devollin në transfertë. Ekipi kuçovar vijon kështu të kryesojë renditjen e Grupit B me katër pikë më shumë se Oriku, që po ashtu fitoi ditën e sotme 1-0 ndaj Butrintit.

Rezultatet dhe renditjet në të dy grupet

Grupi A

Luzi 2-0 Veleçiku
Gramshi 3-0 Ada
Vllaznia B 4-2 Vora
Egnatia 2-0 Tirana B

Renditja ne Grupin A

1.Egnatia 30 Pikë
2.Vllaznia B 25 Pikë
3.Tirana B 19 Pikë
4.Albpetrol 18 Pikë
5.Veleciku 15 Pikë
6.Vora 15 Pikë
7.Partizani B 15 Pikë
8.Gramshi 15 Pikë
9.Luzi 11 Pikë
10.Ada 11 Pikë
11. Kukësi B 10 Pikë
12. Internacional 9 Pikë
13.Kevitan 2 Pikë

Grupi B

Kelcyra 3-1 Permeti
Devolli 2-3 Naftetari
Oriku 1-0 Butrinti
Gramozi 1-0 Delvina
Skrapari 0-2 Tepelena
Memaliaj 3-2 Domosdova

Renditja ne Grupin B

1.Naftëtari 33 Pikë
2.Oriku 29 Pikë
3.Delvina 19 Pikë
4.Këlcyra 18 Pikë
5.Butrinti 16 Pikë
6.Memaliaj 15 Pikë
7.Devolli 15 Pikë
8.Maliqi 13 Pikë
9.Domosdova 13 Pikë
10.Tepelena 13 Pikë
11.Përmeti 11 Pikë
12.Skrapari 9 Pikë
13.Gramozi 7 Pikë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.