Kategoria e parë/ Lushnja dhe Kamza me pikë të plota

0
SHPËRNDAJE

kategoria_pare_official-svg_

Janë luajtur die ndeshjen e javës së tretë në Kategorinë e Parë dhe tashmë mbeten vetëm 2 skuadra me pikë të plota.

Në grupin A Kamza fitoi në Pukë ndaj Tërbunit 1-0, duke e çuar në 3 numrin e fitoreve rresht dhe duke konfirmuar se këtë sezon ka ambicie dhe forcë për të shkuar në Superiore.

Ndërkaq, është ndalur Burreli, që në fakt kishte një ndeshje të vështirë në Kavajë, kur mori një barazim të çmuar.

Në grupin B nuk ndalet Lushnja, që sot mundi 1-0 Dinamon ndjekës dhe shkon në kuotën e 9 pikëve.

Vendin e dytë e ka marrë Bylisi, që është kthyer te fitorja, duke mposhtur 2-1 Turbinën në Ballsh.

KATEGORIA E PARE

JAVA E TRETE, ORA 14.30

GRUPI A

Shënkolli – Iliria 1-0 FT

Goli: Çaushaj 35′ pen.

Besa Kavajë – Burreli 1-1 FT

Goli: Hasa 75′ / Onu 52′

Tërbuni – Kamza 0-1 FT

Goli: Lame 48′

Erzeni – Besëlidhja 2-3 FT

Golat: Pasha 18′ pen., R. Troplini 90’+4 / Smajlaj 5’ pen., Xhemalaj 73′, Bajiç 78′

Mamurrasi – Kastrioti 1-1 FT

Goli: Gjonpalaj 32′ / Hoxha 66′

GRUPI B

Elbasani – Shkumbini 1-0 FT

Goli: Shehaj 77′

Lushnja – Dinamo 1-0 FT

Goli: Sefa 24′

Bylis – Turbina 2-1 FT

Golat: Gava 15′, 61′ / Klevis Roshi 55′ pen.

Apolonia – Pogradeci 2-2 FT

Golat: Uzuni 32′, Krasniqi 45’+2 / Bangura 40′, Pura 68′

Sopoti – Tomori 1-1 (ka nisur në 15:15, pasi mungonte policia në stadiumin “Redi Maloku” në Fushë-Krujë)

Golat: Sykaj 25′ / Çaço 24′

S'KA KOMENTE

Comments are closed.