Kategoria e Parë zbardh oraret e javës së fundit përpara përgjysmimit

0
SHPËRNDAJE

Kategoria I / Zyrtarizohet edhe kalendari për javën e fundit të fazës së dytë në Kategorinë e Parë.

Grupi A i ka përcaktuar 5-të parat dhe 5-të fudnit kurse në Grupin B ka akoma pikëpyetje.
Bylis e hap javën e 18-të ndërsa Lushnja e mbyll këtë javë.

Siparin e javës së 18-të do ta hapë ndeshja Bylis – Apolonia, e cila do të luhet të premten më 3 Mars në orën 14:00, dhe më pas do ta mbyllë më 6 Mars në të njëjtën orë supersfida Lushnja – Pogradeci.

Java e fundit e fazës se dytë do të përcaktojë edhe verdiket përfundimtare të renditjes ku 5 vendet e para do luftojnë për gjitjen në Superiore, ndërsa 5 vendet e dyta për mbijetesë.

Ja grafiku i ndeshjeve

S'KA KOMENTE

Comments are closed.