Kategoria Parë/ Mbyllet java e 19-të, ja rezultatet dhe renditja aktuale

0
SHPËRNDAJE

GRUPI A
Besëlidhja 4 – 0 Ada
(Bajić 13′ 30′, Gjorgjević 14′, Hajdari 41′)
Erzeni 3 – 1 Burreli
(Rezi 23′ 70′, Goxhaj 57’/ Kordhaj 68′)
Kastrioti 2 – 0 Mamurrasi
(Rraboshta 61′, Alikaj 85′)
Korabi 2 – 0 Iliria
(Guri 75′ 84′)
Kamza 1 – 0 Besa
(Gjonaj 41′)

Renditja Grupi A

1- Kastrioti 43 Pikë
2- Besëlidhja 42
3- Korabi 41
4- Erzeni 32
5- Kamza 26
6- Besa 22
7- Burreli 21
8- Iliria 18
9- Ada 12
10- Mamurrasi 8

Foto nga ndeshja Luftëtari - Elbasani
Foto nga ndeshja Luftëtari – Elbasani


GRUPI B
Sopoti 0 – 0 Shkumbini
Apolonia 2 – 1Turbina
(Rajković 20′)
Lushnja 1 – 2 Dinamo
(Çela 55′ / Turdiu 39′, Kolgega 49′)
Luftëtari 1 – 0 Elbasani
(Rroca 49′)
Pogradeci 3 – 0 Butrinti
(Jahja 18′, Liçkollari 27′)

Renditja Grupi B

1- Luftëtari 46 Pikë
2- Pogradeci 44
3- Apolonia 44
4- Lushnja 25
5- Dinamo 24
6- Sopoti 23
7- Shkumbini 22
8- Butrinti 15
9- Turbina 13
10- Elbasani 12

S'KA KOMENTE

Comments are closed.