Kategoria Parë/ Mbyllet java e 28-të, ja rezultatet dhe renditja e dy grupeve

0
SHPËRNDAJE

Kategoria e Pare JAVA /18 Date:12/03/2016

Grupi A
Besëlidhja – Iliria 2-0
(Hasan 15′)
Mamurras – Burreli 0-1
(Kadiu 82′)
Erzeni – Ada 3-0
(Mile 21′, Rezi 64′)
Kamza – Korabi 3-0
(Boçi 34′, Mehmeti 62′ 72′)
Kastrioti – Besa 4-3
(Raboshta 25′ 27 / Hasa 6′, Çelhaka 40′, A.Çelhaka 44′)

Renditja Grupi A

1- Kastrioti 40 Pikë
2- Besëlidhja 39
3- Korabi 38
4- Erzeni 29
5- Kamza 23
6- Besa 22
7- Burreli 21
8- Iliria 17
9- Ada 12
10- Mamurrasi 8


 

Grupi B
Apolonia – Luftëtari 0-0
Elbasani – Shkumbini 1-0
(Abazaj 25′)
Turbina – Dinamo 1-1
(Çaushaj 40′ / Gërxho 20′)
Sopoti – Pogradeci 0-2
(Pura 54′, Mihani 62′)
Butrinti – Lushnja 0-0

Renditja Grupi B

1- Luftëtari 43 Pikë
2- Apolonia 41
3- Pogradeci 41
4- Lushnja 25
5- Sopoti 21
6- Shkumbini 20
7- Dinamo 18
8- Butrinti 15
9- Turbina 13
10- Elbasani 12

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.