Kësaj rradhë s’ka më shaka, të kuqtë kalojnë Tërbunin

0
SHPËRNDAJE

Partizani – Tërbuni 4-013124646_10206407392848882_6821857200508097682_n

Golat: Sukaj 19′, 47′, 64′, Vila 26′

Partizani: Xhika, Ibrahimi, Bicaj, Atanda, Trashi, Vila, Filipe, Daja, Vila, Fili, Torassa, Sukaj. Trajner: Andrea Agostinelli

Tërbuni: Kuka, Kuke, Tasić, Beci, Borshi, Çema, Kaçaj, Gavazaj, Marku, Dedyn, Wilker, Jovanovic. Trajner: Viktor Gjoni

 


13076768_501238413403893_7235257799224171077_n
Mesazhi i tifozave te kuq ne ndeshjen e sotme.

Partizani e ka nisur mjaftë mirë pjesën e parë ndaj Tërbunit duke shënuar dy gola me anë të Sukajt dhe Vilës. Duket një Partizan këmbëngulës gjatë të gjithë takimit, ndërkohë që Tërbuni kërkon të mbrohet dhe të kundërsulmoj me kujdes. Por Sukaj në rastin që i paraqitet pas një asisti të bukur të Filit, Sukaj nuk fal dhe dërgon shifrat 1-0 pas një gjuajtje të saktë brenda zonës me të mjatën e tij. Nuk zgjat shumë dhe vjen edhe goli i dytë, është Vila që godet nga jashtëzone, devijon pak edhe Tasic dhe topi përfundon në rrjetë 2-0.  Partizani vazhdon ofensivën e tij. Sukaj tenton të shënoj sërish, por është portiere Kuka që ia ndalon iniciativën bomberit të kuq.

13095801_10206407391328844_2395755488225704725_nNë pjesën e dytë historia është e njejtës. Sukaj në fillim shënon një gol të bukur brenda zonës me të djathtën e tij, topi përplaset në travers dhe përfundon gol, 3-0. Në vazhdim Partizan tenton disa herë, por golin sërish e gjenë Sukaj me një të majta nga 25 metra që përfundon në trekndëshin e portës mike. 4-0 dhe Agostinelli mund të marrë frymë i qetë duke menduar për derbin.

Ndeshja mbyllet në shifrat e thella 4-0 por distanca mbetet e njejtë (+2) ndaj Skënderbeut që ka fituar ndeshjen e tij ndaj Bylisit në Korcë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.