Koliçi, lojtari i ndeshjes nga SuperSport: Jam mjaft i kënaqur

0
SHPËRNDAJE

Enea Koliçi, portieri i Kukësit, pas ndeshjes me Luftëtarin, në prononcimin për SuperSport, dhënë gazetarit Elvis Rexha, pasi u shpall lojtari i ndeshjes nga SuperSport, theksoi se është i kënaqur që merr një vlerësim të tillë.

“Jam i kënaqur që jam përzgjedhur më i miri i ndeshjes, por në fakt golin nuk e shënova unë, por Emini, ndaj i takon atij merita për fitoren. Një fitore e vuajtur, që na ka gëzuar shumë dhe na bën optimistë, sepse tani kemi një kalendar shumë të favorshëm.

“Në fakt, që kur kam ardhur te Kukësi kam gjetur një Koçi në superformë, por prita me durim shansin tim. Tani po luaj edhe unë, por Koçi e ndihmon shumë ekipin dhe besoj se jemi gjithnjë gati, për të dhënë kontributin tonë.

“Shameti? Të gjithë gabojmë, ne jemi një skuadër e bashkuar, ku ndihmojmë shumë njëri-tjetrin. Shameti më tha se do të na paguante darkën, për të korrigjuar gabimin.

“Portierët po bëhen vendimtarë? Në fakt, Superiorja ka shumë portierë cilësorë, si Hoxha, Ilion Lika, e të tjerë, të cilët kanë eksperiencë dhe punojnë shumë, ashtu si unë e Koçi. Harrova të përmend Shehin? I ka ardhur koha të dalë në pension, ndaj (qesh)”,-mbylli prononcimin e tij, portieri i Kukësit, Enea Koliçi. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.