Koln dhe Mavraj janë super

0
SHPËRNDAJE

Mergim Mavraj
Mergim Mavraj

Legjionarët/ Koln dhe Mërgim Mavraj janë duke kaluar një moment fantastik në Bundesligë. Ekipi ku luan mbrojtësi i Kombëtares shqiptare fitoi bindshëm në ndeshjen e kësaj jave ku mposhti Darmstadt me rezultatin e thellë 4-1. Mavraj ishte për 90 minuta në fushën e lojës duke zhvilluar një ndeshje tepër të mirë. Lojtari kuqezi tashmë është kthyer në një nga shtyllat më forta të mbrojtjes tek ekipi gjerman. Pas kësaj fitorje, Koln ngjitet në vendin  8-të me 40 pikë duke mbajtur gjallë shpresat për një vend në Europë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.