Kombëtarja me dy mungesa ndaj Austrisë

0
SHPËRNDAJE

Shkëlzen Gashi
Shkëlzen Gashi

Kombëtarja/ Kombëtarja e Shqipërisë do të përballet ditën sotme me Austrinë në një takim miqësor, por trajneri Gianni De Biasi do të vuajë mungesën e dy lojtarë të rëndësishëm në ndeshjen e sotme. Shkëlzen Gashi dhe Ledian Memushaj nuk janë të gatshëm për këtë sfidë. Të dy këta lojtarë nuk janë ende të gatshëm për arsye dëmtimesh. Sulmuesi Gashi ka pësuar një dëmtim në pulpë, duke bërë që De Biasi të mos e llogarisë për ndeshjen e sotme.

Ledian Memushaj
Ledian Memushaj

Ndërkohë që shqetësime ka pasur edhe mesfushori Ledian Memushaj i cili pësoi një dëmtim teksa ishte me skuadrën e tij, Lescara. Nuk dihet ende nëse lojtarët do të jenë të gatshëm për ndeshjen e ardhshme ndaj Luksemburgut.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.