Kombëtarja me të bardha, tifozët kuqezinjë bllokojnë rrugët e Vienës

0
SHPËRNDAJE

IMG-20160326-WA0007

Kombetarja e Shqiperise, ka mberitur ne oren 15.55 ne stadiumin “Ernst Hapel”, per te zhvilluar ndeshjen e saj miqesore kunder Austrise. Ekipi eshte nisur nga hoteli “Danub Hilton”, nje gjysem ore perpara, i shoqeruar nga delegacioni zyrtar dhe nen kontrollin e forcave te policise. Raportin faqja zyrtare e Federates,  www.fshf.org. Sic duket fotoja, Shqiperia do luaj me uniforma te bardha.12472452_957428204311985_192326518609167003_n

Ndërkohë që tifozët kuqezinjë kanë bllokuar rrugët e Vienës, ata janë të shumtë dhe pritet të jenë rreth 7000 në stadium.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.