Kombëtarja nis grumbullimin para Danimarkës

0
SHPËRNDAJE

imageKombëtarja/ Ekipi Kombëtar kuqezi ka nisur grumbullimin për ndeshjet e rradhës që do të luajë kundër Danimarkës në Oslo dhe Portugalisë në Elbasan në kuadër të Eliminatoreve për Kampionatin Europian “Francë 2016”. Skuadra e drejtuar nga Gianni De Biasi është grumbulluar në Venezia të Italisë ku ka gjetur kushtet e përshtatshme për lojtarët, në mënyrë që këta të fundit të jenë në një formë sa më të mirë për dy sfidat e rradhë të cilat janë mjaft të rëndësishme ne historinë e futbollit shqiptar dhe të Kombëtares. Grupi ende nuk është plotësuar, por pritet që në seancën e nesërme stërvitore të jenë të pranishëm të gjithë lojtarët e listës së De Biasit. image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.