Kombëtarja U19/ Shqipëria e mbyll me 1 pikë

0
SHPËRNDAJE

Shqipëria U-19 në futboll për femra barazoi sot 0-0 në Durrës ndaj Azerbajxhanit. Ishte ndeshja e fundit në grupin kualifikues, ku më parë kishim humbur thellë ndaj Spanjës dhe Ukrainës.

Sot Shqipëria luajti më mirë se në ndeshjet e tjera dhe krijoi lojë e raste, sidomos në pjeën e dytë, ku patëm disa shanse të shkëlqyera.

Gjithsesi, Azerbajxhani rezistoi dhe mori pikën që i duhej për të kaluar në turin e ardhshëm me 4 pikë, sepse Spanja kryesuese nuk pati mëshirë as për Ukrainën, duke fituar 4-0.

Renditja

S'KA KOMENTE

Comments are closed.