Korabi i beson këmbëve të Plakut

0
SHPËRNDAJE

Sulmuesi tiranas i Korabit, Sebino Plaku po kalon një moment të mirë dhe duket në formë pas golit të shënuar ndaj Tiranës në atë barazim me vlera për dibranët. Sot ndaj Kukësit sërish skuadra e Korabit do të kërkoj të rrëmbejë pikë në një takim delikat. Klasifikimi e detyron cdo ndeshje ta luaj si finale skuadrën e Haxhiut. Sfidën e parë midis dy skuadrave e ka fituar Kukësi, por me një ndeshje shumë të mirë të skuadrës së Korabit, asokohe e drejtuar nga Mërgjyshi. Plaku në atë sfidë godiste shtylla, të shohim sot nëse do të ndodh e kundërta dhe topi do të përfundoi në rrjetë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.