Korabi rinovon me G.Kaloshin / Tirana gjenë pas ardhësin e Edvan Bakaj

0
SHPËRNDAJE

Korabi ka rinovuar me mesfushorin e talentuar Geraldo Kaloshi dhe per 1 sezonë .

Kaloshi ka qenë dhe vjet pjes e Dibranëv ku luante si zëvëndesues ne dy fazat e fundit te kampionati.

Tirana ka gjetur menjëher zëvëndësuesin e portierit Edvan Bakaj i cili u largua tek Liria Prizrenit.

Sot në stërvitje me bardh e blut ka dalur ish portieri i shpresave Alesio Abibi.

Abibi u testua dhe tek Vllaznia por nuk gjeti gjuhën e përbashkët me drejtuesit Shkodran dhe u largua.

Abibi sezonin e fundit ka luajtur në Spanjë me CD Eldense.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.