Korabi stervitet tek “SkenderHalili” /Gati tre afrime në merkato

0
SHPËRNDAJE

Korabi ka nisur zyrtarishtë pregatitjet per sezonin e ri në kompleksin “Skender Halili” Tiran.

Sot ne urdherat e trajnerit Julian Ahmataj jane vene dy sulmuesit Ardian Kaloshi e Klaudio Hyseni, ,gjithashtu ne stervitje ka dalur dhe portieri Elidon Selaci.

Sulmuesi Dibran Ardin Kaloshi ka qen dhe para tre sezonesh tek Korabi kur ate sezone u ngjiten ne kategorin e pare.
Kaloshi sezonet e fundit ka luajtur pak kohe me Kamzen , ku me pas u trasferuar tek Sopoti dhe aty kaloj vetem pak kohe pasi u be pjes e Vatan ne Bremen Gjermani.

Klaudio Hyseni eshte sulmuesi i dyte qe ka dalur ne stervitje me Korabin , Hyseni eshte deshire e trajnerit Ahmataj pasi e ka pasur tek Teuta dhe se fundemi tek Besa.

Vec dy sulmuesve ne stervitje ka dalur dhe portieri i njohur ne kategorin e pare Elidon Selaci.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.