Kosova fton portierin boshnjak, plasin polemikat

0
SHPËRNDAJE

Menaxheri i Përfaqësueses së Kosovës, Bajram Shala i ka bërë një ftesë zyrtare (me një anglishte që lë për të dëshiruar) klubit boshnjak NK Travnik ku luan portieri Adis Nurkovic me anë të së cilës i kërkon leje për ta grumbulluar për ndeshjen zyrtare ndaj Finlandës.

Duket absurde pasi portierin boshnjak nuk e lidh asgje me Kosovën apo Shqipërinë dhe kjo ka zgjuar edhe zemërim te futbolldashësit nga Kosova që e quajnë të papranueshëm këtë veprim, aq më shumë teksa ka plot portierë të mirë shqiptarë të Kosovës që mund të ishin pjesë në këtë Përfaqësuese.

14141487_934709789967508_7803886500778381549_n

S'KA KOMENTE

Comments are closed.