Kosova merr ngjyra latine

0
SHPËRNDAJE

20160722193800429600
Lojtarët e ardhur me kryetarin e Gjilanit, Bekim Rexhepi (Foto: Sporti1.com)

Kampionati i futbollit të Kosovës po merr tani nuanca latine me Gjilanin që afron në ekip tre lojtarë. Ata janë Luis Garcia, Xavier Espinosa (të dy këta nga Ekuadori) dhe Jorge Texeira nga Portugalia. Drejtuesit e klubit shprehen se këta lojtarë janë cilësorë dhe nga ata që me të vërtetë bëjnë diferencën, madje janë lojtarë të njohur në vendet e tyre dhe që kanë luajtur në nivele të larta.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.